Zemiansky dvor Šúrovce s prichystanou svadobnou dekoráciou na stole. Kveta, dekorácie a stolovanie v jemných rúžových tónoch.

Koľko stojí svadba 2024? Toto sú nevyhnutné investície

Koľko stojí svadba 2024? Túto otázku si kladú mnohí snúbenci. Aj napriek tomu, že predstavuje pomerne nákladnú investíciu, dá sa usporiadať rozumne a v prijateľnej hodnote. Cena svadby záleží od mnohých faktorov a to akú si vystrojíte závisí na vašich preferenciách. V dnešnom článku vám priblížime s akými výdavkami je približne nutné počítať, ktoré náklady netreba podceniť a kde sa naopak oplatí ušetriť.

Koľko stojí svadba 2024 a aké sú približné náklady?

Cena svadby sa v prvom rade odvíja od počtu hostí a lokality. V prípade, že chcete svadbu, ktorá bude mať všetko vrátane zabezpečenej výzdoby, cateringu, vizážistky, DJ fotografa a kameramana a váš počet hostí bude 40 – 50, priemerná svadba stojí 7 000 – 10 000 eur. Všetko sa však odvíja od toho, aké služby si zvolíte.

Koľko stojí svadba 2024- nevyhnutné výdavky

Priestory 

Svadba sa musí niekde konať, a preto sú priestory nevyhnutným výdavkom. Odporúčame priestory voliť adekvátne k počtu vašich hostí, aby miestnosť nepôsobila preplnene alebo naopak prázdno. Z našej ponuky vám ponúkame Agropenzión Hubert v Ružindole, ktorý má flexibilnú kapacitu. Je rozdelený na salóny, pričom najmenší má kapacitu 25 hostí, sála má kapacitu 60 hostí a taktiež je u nás možnosť využiť stan, ktorý má kapacitu až 130 hostí.

Alternatívou je Zemiansky dvor Šúrovce, ktorý upúta svojou jedinečnou vidieckou atmosférou. Tieto priestory sa môžu pýšiť štedrou výmenou a spojením hlavných sál získate kapacitu až do 1 000 hostí.

Svadba pod holým nebom v priestoroch La Reunion Trnava.

Hostina

Hodovanie je neodmysliteľnou súčasťou oslavy. Priemerná cena hostiny na celý večer sa pre jedného hosťa pohybuje približne od 50 eur v závislosti od výberu menu. V La Reunion poskytujeme cateringové služby. Našou zásadou je, že sú naše jedlá pripravované výhradne z kvalitných a čerstvých surovín. Špecializujeme sa na modernú i klasickú gastronómiu a menu s vami podrobne prekonzultujeme.

Obrúčky

Sú symbolom spečatenie lásky. Cena obrúčok je rôzna a výška sa pohybuje v rozmedzí stoviek až po niekoľko tisíc eur.

Svadobné šaty a oblek

Cena týchto položiek sa pohybuje v niekoľkých stovkách eur. V prípade šiat pre nevestu je ekonomických riešením šaty požičať, pretože si ich oblečie len raz za život. Na druhú stranu, investícia do obleku pre ženícha sa oplatí, pretože ho môže využívať aj na ďalšie spoločenské akcie.

Svadobná výzdoba 

Sála musí byť upravená a mala by zodpovedať výnimočnosti svadobného dňa. Svadobná výzdoba nemusí byť prehnaná, no v určitej miere je žiaduca. V rámci našich služieb ponúkame aj výzdobu sál. Štýl prispôsobujeme očakávaniam klientom a podrobne ho včas konzultujeme.

Koľko stojí svadba – kde sa dá ušetriť?

Aj napriek tomu, že počiatočné náklady vyzerajú hrozivo, je stále veľa položiek, na ktorých sa dá ušetriť.

Vyberajte si menej rušné dátumy

Svadby v lete sú najdrahšie, pretože je toto obdobie najpopulárnejšie. Ak chcete nejaké peniaze ušetriť, odporúčame vám zorganizovať svadbu mimo sezóny. V La Reunion máme momentálne jedinečnú akciu na svadby v zime. Momentálne u nás beží špeciálna novoročná akcia na svadby v januári, februári a v marci. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku!

Nakupujte z druhej ruky 

Mnohé svadobné doplnky či dokonca oblečenie, môžete nakúpiť z druhej ruky. Nielenže je to šetrnejšie pre životné prostredie, no dokážete týmto spôsobom ušetriť stovky eur.

Jeden človek = viacero pozícií 

Ak niekto poskytuje v rámci svojho podnikania viacero služieb, väčšinou býva balíček lacnejší. Narážame tým najmä na fotografov, ktorí poskytujú aj kameramanské služby či DJov, ktorí zastávajú aj funkciu moderátora či starejšieho. 

koľko stojí svadba 2024

Koľko stojí svadba u nás?

Organizácia svadby je náročný proces, ktorý si vyžaduje veľa času. Eventová agentúra vám s plánovaním pomôže a zabezpečí pre vás všetko potrebné. V La Reunion sa špecializujeme na organizáciu svadieb či eventov v Trnave a v okolí. 

Na záver by sme Vám chceli pripomenúť, že u nás aktuálne beží novoročná akcia na svadby v januári, februári a v marci. Máte akékoľvek otázky? Kontaktujte nás!

Sme tu pre Vás!

Kontaktujte nás a my Vám radi odpovieme na všetky vaše otázky!

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky.
    Viac informácií nájdete v sekcii ochrana osobných údajov.

    Údaje obsahujúce * je potrebné vyplniť.