Lareunion blog

Rozhodli ste sa pre svadbu cez týždeň? Aj takto môže vyzerať váš svadobný deň

Termíny na svadby cez víkend sú aj u nás posledné mesiace plné. Svadba cez týždeň sa však stáva fenomén. Všedné dni sú na svadbu čoraz populárnejšie – nielen po príchode pandémie, ale aj vďaka nižším nákladom v porovnaní so svadbou v piatok alebo v sobotu. Ak ste sa rozhodli, že svoj vysnívaný deň oslávite počas týždňa nemusíte mať obavy, má to totiž veľa výhod. 

Je úžasné vidieť, že môžeme počas týždňa organizovať toľko svadieb. U nás v La Reunion sa snažíme premeniť vaše sny o rozprávkovej svadbe na skutočnosť. Bez ohľadu na deň, kedy sa svadba uskutočňuje.

Aké výhody majú svadby cez týždeň a aké obavy víria v hlave mladomanželov, ktorí si chtiac, či nechtiac vybrali svadbu vo všedný deň? Keď Peter a Romana museli odložiť svoju svadbu kvôli pandémii ešte netušili, aká skvelá voľba to bude. Preto sme sa ich spýtali, z čoho mali najväčší strach a ako to napokon celé dopadlo.

Peter a Romana mali svoju svadbu naplánovanú v prekrásnom prostredí a tento deň mal byť pre nich dokonalý a rozprávkový. Keď sa však dozvedeli, že ich plánovanú väčšiu svadbu musia kvôli pandémii odložiť a na nový termín budú musieť čakať do ďalšieho roka, rozhodli sa, že si rezervujú svadbu v týždni. 

„Spočiatku som bola sklamaná a mala obavy, či si budú môcť hostia dovoliť prísť cez týždeň, či vybavíme svadobný obrad a vlastne či je vôbec možné zabezpečiť cez týždeň všetky záležitosti. Ukázalo sa, že s DJom, fotografom, cateringom, ale ani obradom nebude problém. A naše rozhodnutie sa ukázalo ako výborný nápad.“ hovorí Romana. Svadby cez týždeň majú naozaj niečo do seba. Môžete si vybrať magický dátum, zvoliť obľúbenú kapelu, či ušetriť peniaze nielen sebe, ale aj svojim hosťom.

Je dôležité myslieť na to, že svadba musí zostať svadbou, bez ohľadu na to, či sa koná cez víkend alebo v týždni. Ide o špeciálnu príležitosť a všetko musí byť perfektné. Rovnako ako pri všetkom, aj pri organizovaní svadby v týždni existujú výhody a nevýhody. 

Svadba cez týždeň? Spýtali sme sa našich hostí

Prečo ste sa rozhodli pre svadbu počas týždňa?

Na výber sme mali dve možnosti – čakať do ďalšieho roka na voľné termíny, mať “mini” svadbu cez víkend bez vybraných dodávateľov alebo do toho skočiť cez týždeň. Nechceli sme už čakať, a tak sme sa rozhodli, že svadba cez týždeň bude najvhodnejšie riešenie. Mala som z toho mierne obavy, ale všetko dopadlo skvele. Je pravda, že nie všetci hostia mohli prísť, čo pre nás bolo veľmi ťažké, ale stále ich bolo viac, ako keby sme mali svadbu pri obmedzeniach počtu hostí alebo cez víkend.

Čo vás na tomto termíne najviac zaujalo a aké výhody plynú z výberu takéhoto netradičného termínu?

Boli sme naozaj veľmi prekvapení. Obrad sa začal už o 14:00 hod. a potom sme pokračovali oslavou v Ružindole, v priestoroch La Reunion. Všetko bolo krásne a pokojné. 

Potešilo nás, že vybraný DJ, kapela, ale aj fotograf, kameraman, ktorých sme si vybrali a cez víkend by nemohli prísť, mohli byť s nami. Je totiž veľmi náročné zohnať kameramana, či fotografa cez víkend. Mala som fotografa, po akom som túžila. Manžel zase kamaráta – DJa. Dokonca svadobný DJ a kapela nám ponúkli aj zľavu.

Čoho ste sa najviac obávali? 

Najviac sme sa obávali toho, že naši hostia si s nami nebudú môcť užiť náš deň, keďže sa konal počas pracovného týždňa. Plánovali sme poriadnu zábavu a mali sme obavy, že sa neuskutoční. Verili sme však našim kamarátom a rodine, že spravia aj nemožné, aby nás podporili a oslávili svadobný deň s nami. 

Väčšina hostí prišla, za čo im ešte raz ďakujeme. DJ hral do rána a my sme v hojnom počte oslávili náš svadobný deň, ako sa patrí. 

Keď si aj s odstupom času porovnáme možnosti – rok čakať, menšia svadba cez víkend, prípadne menšia svadba počas pandémie… Sme nadmieru spokojní.

Je niečo, čo by ste na svojom svadobnom dni zmenili? 

Môžem povedať, že sme boli veľmi sklamaní, keď sme sa dozvedeli, že naša svadba sa nezrealizuje. Presunúť svadbu na takýto termín, keď sme nemali známych, ktorí by nám povedali svoje skúsenosti so svadbou cez týždeň, nebolo jednoduché.

Aj preto sme radi, že sa nás pýtate na náš neštandardný deň D. Sme vďační nielen našim hosťom, že nás takto podržali, ale aj La Reunion a celému tímu, ktorí nám zorganizovali svadbu snov. Nakoniec, ani si nevieme predstaviť, či by bol nejaký rozdiel medzi sobotou a stredou, kedy sme svadbu mali.

Slovo od LaReunion na záver

Ďakujeme mladomanželom, že sa podelili o skúsenosti. Aj my v LaReunion si uvedomujeme, že je ťažké rozhodnutie svadbu presunúť, zrušiť. Ešte ťažšie pre nás je svadbu a svadobný catering odmietnuť.

Či už plánujete svadbu cez týždeň alebo počas víkendu nezabúdajte, že ide o výnimočný deň, ktorý si treba užiť. Nezáleží na tom kedy, ale s kým. To, že máte okolo seba ľudí, ktorým na vás záleží a strávia tento deň s vami, je oveľa dôležitejšie ako termín svadby.

Uvažujete aj vy, že svoj svadobný deň oslávite vo všedný deň alebo ste presvedčený, že tým pravým dňom je práve sobota? My v La Reunion budeme tvrdo pracovať a zabezpečíme vám ten najkrajší svadobný deň – aby vaša svadba cez žýdeň, ale aj cez víkend, bola nezabnuteľná.

Sme tu pre Vás!

Kontaktujte nás a my Vám radi odpovieme na všetky vaše otázky!

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky.
    Viac informácií nájdete v sekcii ochrana osobných údajov.

    Údaje obsahujúce * je potrebné vyplniť.