Lareunion blog

Ako na svadobné dekorácie?

Každá významná udalosť by mala mať svoju jedinečnú atmosféru. Svadobné dekorácie sú často hlavne našimi mužským polovičkami pokladané za hlúpe a zbytočné. Avšak práve detaily a drobnosti vedia spraviť vašu svadbu jedinečnou a nezabudnuteľnou. 

Obdarujte vašich hostí darčekom v šikovne premyslených vrecúškach. Zvečnite vaše spomienky v knihe hostí. Dotvorte atmosféru lampiónmi šťastia, množstvom voňavých kvetov alebo zábavnými balónovými dekoráciami. 

Svadba nemusí byť iba veľkým dňom pre novomanželov, ale taktiež nezabudnuteľným zážitkom pre vašich hostí.

Priestorové dekorovanie

Obradná miestnosť, akou je napríklad kostol, kaštieľ či úrad bývajú tradične vyzdobené jemnou kvetinovou a stuhovou dekoráciou. Množstvo svadobnej dekorácie by nemalo zatieniť pôvodnú atmosféru v obradnej miestnosti, predovšetkým v kostoloch a kaštieľoch. Samotné kostoly a kaštiele dýchajú romantikou, ktorú stačí len jemne doplniť dekoráciou z kvetov. 

Svadba pod holým nebom predstavuje najnáročnejšie obradné miesto v prepočte na množstvo dekorácií a celkovú prípravu. Okrem kvetinovej a stuhovej výzdoby, a poťahov na skladacie stoličky je potrebná hlavná svadobná dekorácia – slávobrána. Budúci manželia musia rátať s náročnejšou prípravou. Viac o svadbách pod holým nebom v našom ďalšom článku. (link na článok o svadbách pod holým nebom)

Dychberúce prestieranie

Hlavné stolové dekorácie sú predovšetkým kvalitné obrusy a štóly, svadobné poháre mladomanželov, svietniky, girlandy… Svadobné svietniky spolu s kvetinovými dekoráciami a sviečkami,vytvárajú po zapálení čarovnú atmosféru. Krásne dekorácie sú i lampáše, svetielka či lampiony..

Originálne menovky na svadobných stoloch tvoria súčasť stolovej dekorácie. Dnešné menovky sa už nepíšu iba na obyčajný kúsok papiera. Popustite uzdu fantázií.

Inšpiráciu ponúkajú i ročné obdobia

Originálne námety a inšpirácie pre svadobné dekorácie ponúkajú i jednotlivé ročné obdobia. Každé ročné obdobie má svoje typické čaro a farebnú škálu. 

Pre jarnú a letnú svadbu je charakteristická kvetinová výzdoba jemných ružových, žltých a bielych tónov. Výnimočnou dekoráciou sú drevené ozdoby a nápisy.

Svadba v období jesene môže byť hravá v tónoch teplých farieb – červenej, oranžovej, hnedej i žltej. Jeseň je obdobím zberu úrody a plodov, ktoré môžu slúžiť ako nádherná dekorácia. Zakomponovať môžte okrasné tekvice, jablká, šišky, gaštany a ďalší prírodný sortiment. Lístie možno použiť do kvetinovej výzdoby, prípadne tvar lístia môže byť inšpiráciou pre menovky na svadobné stoly. 

Svadobná výzdoba s motívom ľadového kráľovstva. Na rozdiel od jesenného obdobia je pre zimu charakteristická biela farba. Prvky metalických farieb sú ideálom noblesy a luxusu. Hlavným motívom zimnej svadby sú dekorácie v tvare snehových vločiek a ozdobných gúľ.


V agentúre La Reunion si viete vybrať zo širokej škály farieb, dekorácií aj štýlov. Dekoratérka ku každej udalosti pristupuje špecificky. Okrem zdobenia romantických svadieb sa venujú aj dekorácií hravých detských osláv, elegantných jubileí a tematických plesov.

Sme tu pre Vás!

Kontaktujte nás a my Vám radi odpovieme na všetky vaše otázky!

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky.
    Viac informácií nájdete v sekcii ochrana osobných údajov.

    Údaje obsahujúce * je potrebné vyplniť.